Jump to content
Laptop Forum
Συνδεθείτε  
usur1

Μαυρη οθονη σε Sony Vaio Laptop

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω παρει στα χέρια μου ενα Sony Vaio SVE1512E1ESI ενος φίλου το οποιο αντιμετωπίζει πολλα προβληματα μετα την αναβάθμιση απο windows 8.1 σε 10. Κάθε φορά που το ανοίγω μενει σε μαυρη οθονη με το λαμπακι wireless αναμμενο, το power αναμμενο, η μπαταρια κλειστη (την εχω βγαλει) και το λαμπακι της "φορτωσης" του σκληρου να αναβοσβηνει σαν να ειναι σε αναμονη.

Εχω δοκιμάσει πολλα μετα απο διάβασμα αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα. Πατωντας συνεχομενα το power κλεινει μετα απο λιγο τελειως και αν το ξαναπατησω με ξαναφτανει στο ιδιο σημειο.

Να μπω στο bios δεν μπορώ ουτε με το assist ουτε με καποιο κουμπι F.

Αυτο που θελω ειναι να τον ξεκινησω boot απο CD και να κανω καθαρη εγκατάσταση των 10 απο την αρχη. Αλλα οταν βαζω το CD και τον ξεκιναω δεν μου εμφανιζει πουθενα το "boot from CD....".

Το περιεργο ειναι οτι ακομα κι αν βγαλω τον σκληρο με ξαναφτανει στο ιδιο σημειο χωρις να μου βγαλει κατι σε περιβαλλον DOS που να λεει οτι λειπει ο σκληρος!

Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, Συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.

Guest
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Συνδεθείτε  

×
×
  • Create New...