Jump to content
Laptop Forum
Συνδεθείτε  
usur1

Αγορά laptop Alienware vs MSI

Recommended Posts

Το έχω πάρει απόφαση εδώ και καιρό να πουλήσω το desktop  & το παλιό μου το laptop μου και να τα αντικαταστήσω με ένα νέο laptop με την σειρά 1060GTX της NVidia....

Σε γενικές γραμμές έχω κατασταλάξει στο νέο alienware 13 της Dell το οποίο ανακοινώνεται αύριο και τα specs του φαίνονται αν μη τι άλλο εντυπωσιακά (1060GTX, i7-6700HQ, up to 32GB DDR4 2667MHz κλπ)....

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η νέα σειρά φαίνεται να είναι άφαντη για την ώρα στην Ελληνική αγορά και δεν κατάφερα να βρω πληροφορίες για το πότε θα έρθουν....ξέρει κανείς τίποτα επί του θέματος?

Για να μην κουράσω παραπάνω θα συνοψίσω τις ερωτήσεις μου παρακάτω

1) Ξέρει κανείς πότε θα έρθουν τα νέα alienware (σειρά 1060GTX/1070GTX) στην ελληνική αγορά ?
2) Αν το αγοράσω από εξωτερικό....θα με καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία της Dell? Έχει κανείς εμπειρία σε κάτι αντίστοιχο σαν σκηνικό?

3) Κοίταζα στο skroutz και τα μόνα laptop σειράς 1060 &1070 για την ώρα στην ελληνική αγορά είναι τα της MSI από τα οποία με ενδιαφέρει το 

MSI GS43VR 6RE Phantom Pro

(Γενικά με ενδιαφέρει να μείνω μέχρι τις 14 inches γιατί ταξιδεύω συχνά και το μέγεθος αυτό βολεύει)
Έχει κανείς εμπειρία με τα λάπτοπ αυτά της MSI? Αν ναι ποιές οι εντυπώσεις από την συσκευή και το support της MSI?

4) Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο? 

Υ.Γ. Γενικά λόγο του ότι οι τιμές στην Ελλάδα έχουν ξεφύγει μέχρι αηδίας...είναι πιθανή η αγορά από εξωτερικό οπότε είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, Συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.

Guest
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Συνδεθείτε  

×
×
  • Create New...