Jump to content
Laptop Forum
Συνδεθείτε  
andreas

Amilo 3438 + RAID

Recommended Posts

Γεια

Μέσα στην εβδομάδα θα μου έρθει μεταχειρισμένο το Amilo 3438G στην καλή, πλήρη του έκδοση με τους δύο SATA ]. Μέχρι τώρα δουλεύω Acer 1513 [Athlon 64 3400+, 60, 512, FX5700Go], -πάει στην γυναίκα μου - και όταν τον προμηθεύτηκα, είχε λειτουργικό στον σκληρό και απλώς έγινε ρύθμιση γλώσας και ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση.

Λογικά κάτι το παρόμοιο με περιμένει και τώρα με το 3438. Έχω μία σχετική πείρα απλού χρήστη, αλλά ποτέ δεν είχα φτιάξει Raid, τελευταίo H/W upgrade στο desktop PC προ τριετίας και τότε δεν υπήρχε ούτε SATA, και Raid πολύ σπάνια. Θεορητικά ξέρω διαφορές μεταξύ 0, 1, και διάφορες υβριδικές λύσεις, αλλά θέλω λίγη βοήθεια.

Π.χ. κάποιος νέος χρήστης 3438 τις προάλλες έγραψε, ότι τα δήλωσε ανεξάρτητα, χωρίς Raid, για να έχει προφανώς 2χ80 χωρίς stripping και δεν γινόταν. Εγώ αποφασίζω για την ώρα για stripping, εκτώς και έαν ο ελεγκτής υποστηρίζει κάποιο μικτό πρωτοκόλο απόδοσης και ασφάλειας [νομίζω είναι το 5?]

Προτάσεις περί Raid? Η και εμπειρίες κατόχων 3438? Help.

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, Συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.

Guest
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Συνδεθείτε  

×
×
  • Create New...